In de lounge deze week: 0 reacties 0 meningen 0 top/flops
Bookmark and Share

Fando y Lis

 
Fando y Lis poster, copyright in handen van productiestudio en/of distributeur
Avontuur, Fantasy
Mexico 1968, 93 min

Regie: Alejandro Jodorowsky
Met: Tamara Garina (Pope), Diana Mariscal (Lis), Alejandro Jodorowsky (Puppeteer (uncredited)), Carlos Acosta , René Alís (as Rene Alis)), Sergio Kleiner (Fando (as Sergio Klainer)), Pablo Leder ,   ...meer

 
  
Fando y Lis poster, copyright in handen van productiestudio en/of distributeur
Fando y Lis poster, copyright in handen van productiestudio en/of distributeur
Pitch: In Fando y Lis zijn Fando en Lis - die aan beide benen verlamd is - op zoek naar de enige overgebleven stad, de mythische Tar. In deze post-apocalyptische wereld is elk orde relatief.


Bijzonderheden: Surrealistische zwartwit film - gebaseerd op een toneelstuk van surrealist Fernando Arrabal, op basis van Jodorowsky herinneringen ervan - met anti-kerk kritiek, travestieten en een beetje bloot, veroorzaakte bij zijn premi�re op het filmfestival van Acapulco in 1968 een enorm schandaal, resulterend in een vertoningsverbod voor heel Mexico. Jodorowsky had in één klap zijn reputatie gevestigd.


Aanloop: Debuutfilm van Alejandro Jodorowsky.
 

Wat vind jij van Fando y Lis?

Fando y Lis Top of Flop?
Fando y Lis is top!Fando y Lis is flop!
Totaal: 0 (0), Week: 0 (0)
Array